27/1/2024

Příběh místa s duší, místa Na Krásné

Ráda bych vás provedla příběhem, který stojí za jedinečným místem Na Krásné. Místem, na kterém stojí chalupa již od roku 1863.

Příběh místa s duší, místa Na Krásné

Láska na první pohled

Před několika lety jsme se zamilovali do místa, na kterém stála roubená chalupa obehnaná zelení v podhůří Beskyd.

Můj bláznivý muž tehdy rozhodl, že toho máme doma s dvěma malými dětmi, prací, zahradou, s šedesáti ovcemi a vedením lesní školky málo. Původní plán byl nechat chalupu ve stavu, v jakém byla. Bez koupelny, kuchyně či podkroví.

Jedno krásné odpoledne jsem svého muže uprosila, aby ze stropu odloupnul vrstvu palubek, kterými se původní majitel snažil chalupu vylepšit. A bylo jasno. Objevili jsme staré krovy a započali tak rozsáhlou rekonstrukci celého objektu. To vše s filozofií zanechat co nejvíce původní prvky a dělat věci s respektem ke stavitelům.

Tři roky práce, s velkým respektem k historii

Jsem velký milovník starých věcí, mají pro mě duši. Proto jsem se snažila po tři roky vrátit chalupě z části původní podobu. K chalupě přibyl ještě malý apartmán, který vznikl ze zahradního domečku. Naše celá rodina investovala mnoho energie tomu, abychom vytvořili místo přesně takové, jaké je dnes. Na samotě, na horách, kde můžeme s rodinou a dětmi trávit čas spolu u stolních her, karet a bez wifi.

“Jsem velký milovník starých věcí, mají pro mě duši.”

Toto pro nás, tak výjimečné místo, chceme nyní  nabídnou i vám. Zažijte Na Krásné jedinečné okamžiky se svými nejbližšími.